To ansatte i Flyktninghjelpen savnet etter Etiopia-ulykken
Flyktninghjelpen opplyser at to av deres ansatte er savnet etter ulykken med Ethiopian Airlines-flyet ved Addis Abeba søndag.
Ansatte fra Ethiopian Airlines på stedet der Ethiopian Airlines Flight ET 302 styrtet, nær byen Bishoftu, sørøst for Addis Abeba i Etiopia, søndag morgen. Foto: Maheder Haileselassie, Reuters / NTB scanpix
- NTB
I en pressemelding sier Flyktninghjelpen at de to ansatte var booket inn på flyet til Nairobi søndag morgen som styrtet kort etter avgang.
Det er ikke opplyst hvilken nasjonalitet de to har.
Alle de 157 som var om bord, mistet livet, inkludert en norsk Røde Kors-ansatt, en fransk-britisk kvinne som var bosatt i Tromsø, og en kenyansk kvinne som var på vei hjem etter et opphold i Norge.
Flyktninghjelpen er en norsk organisasjon som hjelper mennesker på flukt over hele verden. De har 14.000 hjelpearbeidere over hele verden, ifølge organisasjonens hjemmeside.
En liten andel jobber på hovedkontoret i Oslo, men de aller fleste jobber ute i felt. Mange har selv vært på flukt.
Flere artikler
Norsk Røde Kors-ansatt (28) savnet og antatt omkommet etter flystyrten
Ethiopian Airlines-fly styrtet seks minutter etter avgang. Myndighetene melder om 157 døde.
Dette vet vi – og dette vet vi ikke om flystyrten i Etiopia
Flere likheter mellom flystyrtene i Etiopia og Indonesia
Røde Kors holdt minnestund for norsk ansatt savnet etter flystyrten i Etiopia
Norwegian setter ikke sine 737 MAX på bakken