Ung mann skutt og drept i Malmö

En mann i 20-årsalderen er skutt og drept i Segevång i Malmö.

Torsdag kveld er en mann funnet skutt og drept i Malmö. Hendelsne er den andre skyteepisoden denne uken.

En stor politiaksjon er satt i gang. Flere politipatruljer er på stedet, og et stort område er sperret av. Så langt er ingen pågrepet i saken.

Drapsofferet ble funnet utendørs, opplyser politiet i byen.

En mann i 20-årsalderen som omtales som et vitne, er skadd i forbindelse med drapet. Politiet vil ikke si hva som er skjedd med ham, men han skal ikke være utsatt for noe kriminelt.

Malmö har i flere år vært herjet av skyting og voldskriminalitet relatert til gjengoppgjør. Senest mandag ble en annen ung mann skutt og drept i byen.

Natt til torsdag ble to menn skutt og drept utenfor en nattklubb i den svenske byen Norrköping. Dermed er totalt tre drept i skyteepisoder i Sverige det siste døgnet.

Politiet har sperret av plassen og har fortsatt store ressurser på stedet, sier Evalina Olsson i politiet til Aftonbladet.

Antallet dødelige skyteepisoder i Sverige økende, og torsdagens hendelse er den syvende dødelige skyteepisoden i Malmø i år.