Taliban krangler om Afghanistans nye regjering
Det brøt ut en heftig krangel i Taliban-ledelsen om sammensettingen av gruppens nye regjering, kan BBC fortelle. Det opplyser Taliban-kilder til kanalen.
Krangelen mellom mulla Abdul Ghani Baradar og et annet regjeringsmedlem skjedde i presidentpalasset i Kabul. Baradar skal ha reist til Kandahar etter hendelsen.
Taliban tok makten i Afghanistan 15. august. De ekstreme islamistenes nye regime har gitt verdens ledere en rekke utfordringer. En ny flyktningkrise varsles, allianser og stormakter testes.
Spørsmålet som nå reiser seg er når verden skal anerkjenne Talibans regjering, om de i det hele tatt skal det.
En rekke land vil vente med å svare til det er tydeligere hvordan gruppen ter seg.
For en måned siden så det ut til at Taliban hadde gode odds til å vinne deres gunst på ny. Men nå ser det mindre lovende ut for de ekstreme islamistene.