Aftonbladet skriver at kvinnen selv skal ha sagt hun har vært ansatt i Norge det siste året. For noen år siden skal hun også ha vært praktikant i Aftonbladet i en periode på tre måneder, bekrefter avisen selv.
– Kvinnen har aldri vært ansatt som journalist i Aftonbladet. Hun hadde en kortere praksis under sine studier og skrev et fåtall artikler i løpet av sin tid i redaksjonen, sier avisens redaksjonssjef Michael Poromaa.
Svensk påtalemyndighet sier til Aftenposten søndag formiddag at paret avhøres i dag. De vil foreløpig ikke kommentere saken ytterligere.
Politiet rykket først ut til hotellet, som ligger i Stockholm-området, etter å ha fått meldinger om mishandling.
Da de kom frem til hotellrommet, fant de et ungt par i 20-årene og en veske med det som ifølge Expressen skal ha vært en kraftig bombe.
Mannen og kvinnen er nå arrestert, og politiet prøver å kartlegge eventuelle terrorkoblinger. Mannen skal også være mistenkt for lovbrudd knyttet til våpenbesittelse, og kvinnen for narkotikalovbrudd.