Politifolk skutt og drept på Hawaii

To politifolk ble søndag morgen lokal tid skutt og drept i Honolulu på Hawaii. Under skytingen brøt det ut brann i flere hus i boligområdet.

Politifolk i beredskap på stedet der to av deres kolleger ble skutt og drept i Honolulu på Hawaii søndag.
  • Hans O. Torgersen

De to politifolkene i Honolulu ble drept søndag formiddag i nærheten av Diamond Head, forteller kilder i politiet til Hawaii News.

Det brenner i flere hus i boligområdet der skytingen fant sted. Det er ikke kjent hva årsaken til brannene er.

Flere bolighus var i brann etter skytingen der to politifolk ble drept.

Hawaii News melder at brannen skal ha startet i huset der gjerningspersonen bodde og deretter spredte seg til flere hus fordi brannmannskapene ikke kunne rykke inn på grunn av skytingen.

Gråtende politifolk

Video fra åstedet og fra et sykehus viser gråtende politifolk som trøster hverandre. Det er ikke kjent hva som har skjedd med gjerningspersonen, men brannmannskapene har nå rykket inn i området.

De første nødmeldingene kom inn ved 9.30-tiden lokal tid søndag, 20.30 norsk tid, da politiet rykket ut etter melding om knivstikking.

Politifolkene som kom frem til stedet ble beskutt. To av dem ble truffet og døde senere på sykehus.

Sent søndag kveld norsk tid bekreftet guvernøren på Hawaii dødsfallene, skriver nyhetsbyrået AP.