Mistenkt bombe ved pride-arrangement i Sverige
Svensk politi har funnet noe som ligner en bombe i nærheten av et sted der det skulle avholdes et pride-arrangement i byen Askersund.
- NTB
Politiet har sperret av et område rundt et vanntårn i byen, som har omkring 4.000 innbyggere og ligger nær Örebro. Svensk politis nasjonale bombegruppe er på vei til stedet og vil trolig være på plass i 14.30-tiden.
– Det er en gjenstand som ser ut som en bombe, og så er spørsmålet om den er skarp eller ikke, sier politiets talsperson Stefan Wickberg.
Politiet mistenker at det kan være en forbindelse mellom den mistenkte bomben og et pride-arrangement som skulle holdes på stedet lørdag. Et kunstverk som består av et stort regnbueflagg som bekler vanntårnet skulle innvies klokka 11 lørdag. Byen har pride-uke, et arrangement som tidligere skal ha mottatt trusler.
Relevante artikler
Minst 14 drept av bomber i afghansk by
«Kunngjøringer» om bombe fra bobil før eksplosjon. Smell rystet Nashville 1. juledag.
Politiet i Oslo anmelder 45 for brudd på smittevernregler
Trump-tilhengere og motdemonstranter støtte sammen i Oregon
Bombeeksplosjon ved Göteborg
Politiet fikk tips om Nashville-bomberen i fjor