Tilstanden til norsk gissel i Sinai skal være bra
Den israelske avisen Haaretz skriver at tilstanden til israeleren og den norske kvinnen som er kidnappet, skal være god.
Egyptiske sikkerhetsstyrker fortsetter å gjennomføre forhandlinger med kidnapperne av de to personene på Sinai-halvøya. Amir Hassan (23) som er bosatt i Eilat og den norske kvinnen ble bortført torsdag, mens på vei mellom to av turistbyene i Sinai.
Det skriver den israelske avisen Haaretz søndag.
De to skal ifølge avisen bli holdt fanget i fjellområder på Sinai-halvøya. Avisen sier også at forhandlingene med kidnapperne er inne i sin siste fase.
Kan nærme seg løsning
Sjefen for sikkerheten i Nord-Sinai, General Mahmud al-Hafnawi, sier ifølge Haaretz at forhandlingene med kidnapperne er i en avgjørende fase, og at det egyptiske politiet har kontaktet stammeledere for beduinere i området i et forsøk på å få dem til å gripe inn og få saken avgjort.
Israeleren Amir Hassan har fortalt sin storebror i Nasaret på telefon at de to kke kjente hverandre fra før.
Håper broren og den norske kvinnen blir løslatt i dag
Ambassaden bistår
Pressevakt i Utenriksdepartementet, Svein Michelsen, sier til Aftenposten at det ikke er noe nytt i saken, men at UD jobber på spreng i samarbeid med egyptiske myndigheter for å løse saken.
— Så langt er det ikke noe nytt å melde, men vi jobber med dette for fullt og det er fremdeles krisestab i UD og ved ambassaden i Kairo. Vi er i løpende kntakt med egyptisk myndigheter som håndterer situasjonen, sier Michelsen.