«Det første jeg vil gjøre som president er å vaske Det ovale kontor med klor»
BALTIMORE (Aftenposten): De to ledende kandidatene, Kamala Harris og Joe Biden, ble kjørt knallhardt av utfordrerne i natt. Begge slet med å forsvare seg effektivt. Her er fem høydepunkter.
Joe Biden ble slått nesten i svime i den forrige debatten. Denne gangen virket han mye bedre forberedt, og staben hans hadde tydeligvis gjort god research. Han var klar da han ble angrepet av senator Cory Booker på kriminalreform, og han slo tilbake med fakta og informasjon om Bookers tid som ordfører i Newark.
Biden fikk Kamala Harris i ubalanse i begynnelsen av debatten ved å kritisere hennes helseplan, og han var til og med forberedt på et obskurt angrep fra senator Kirsten Gillibrand om en kronikk han hadde skrevet for snart førti år siden.
Les hele saken med abonnement